Balçova Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Balçova tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Balçova ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Balçova tanıtım sayfası.
 
 
Balçova Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar 3000 yıllık geçmişe sahip Balçova, Ayesefit adıyla deniz kıyısında oturan ve korsan saldırılarından kaçan halkın kurduğu bir yerleşimdi vakti zamanında. Arazisinin balçık olması nedeniyle Balçık Havi olan ismi zamanla değişerek bugünkü halini almıştır. Şifalı suları sayesinde birçok medeniyetin yararlandığı kaplıcalarıyla Balçova, İzmir'e bağlı bir köy iken, 1963'de belediye statüsüne kavuşmuş ancak 1980'de Narlıdere'ye bağlanan Balçova, 1992'de ise tekrar belediye olmuştur.
 
 
 

Balçova Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Balçova için bir öneri ekleyin
Agamemnon Kaplıcaları
Agamemnon Kaplıcaları
Milattan Önce 1200'lü yıllara dayanan ve İzmir Balçova'ya bağlı olan Agamemnon Kaplıcaları, bugün Balçova Kaplıcaları olarak bilinmektedir. M.Ö. 1200'lü yıllara dayanan bu kaplıcalar, tarihten bugüne şifa kaynağı olarak bilinir. Agamemnon Kaplıcaları [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 27 Nisan 2012, Cuma - Yorum Sayısı : 0
 
 
Peki Balçova hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Alaçatı'nın en keyifli butik otelleri için Alaçatı Butik Otelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Alaçatı'da sevimli, küçük, şirin bir pansiyon için Alaçatı Pansiyonları sayfasını inceleyin.

İzmir'e 45 Km. mesafede, restoranları ile ünlü bu turistik şehirdeki konaklama seçenekleri için Seferihisar Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları